28 lutego 2011 r. zakończył się tegoroczny wojewódzki konkurs Biblijny dla uczniów gimnazjów organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Obejmował on znajomość Księgi Wyjścia. Całość składała się z III etapów: 
I - eliminacje szkolne odbyły się 15.10.2010 r. dla uczniów gimnazjum w Zespole nr 1 w Bobowej oraz w Zespole Szkół w Brzanie. Udział wzięło kilkudziesięciu uczniów.
II - etap rejonowy odbył się 9.12.2010 r. w Limanowej (dla powiatów limanowskiego i gorlickiego). Wzięli w nim udział następujący uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych: 
Król Łukasz - kl. II Gim. w Bobowej
Mierzwa Joanna - kl. I Gim. w Brzanie
Mierzwa Justyna - kl. III Gim. w Brzanie
Mierzwa Katarzyna - kl. III Gim. w Brzanie
Ormiańska Eliza - kl. III Gim. w Brzanie
Wojtas Arkadiusz - kl. II Gim. w Bobowej 
Etap rejonowy w Limanowej.
Od lewej: Eliza, Justyna, Katarzyna i Joanna
 
III - etap wojewódzki odbył się 28.02.2011 r. w Domu Duszpasterskim przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Wzięła w nim udział Joanna Mierzwa z Brzany zdobywając 64 na 74 p. Nie zakwalifikowała się zatem do grona laureatów, którzy wykazali się niemalże 100 % znajomością wyznaczonych treści, niemniej jednak serdecznie Jej gratulujemy udziału w rozgrywce finałowej, wysokiej pozycji i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych dwóch latach.