2011.05.01 – Beatyfikacja Jana Pawła II

Przedstawiciele naszej parafii wzięli udział 1 maja 2011 r. w Rzymie w uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II. Na ulicach Rzymu w tych dniach słychać było bardzo często nasz ojczysty język. Flagi na Placu św. Piotra również pokazywały, że zdominowaliśmy jako Polacy całą uroczystość.

Wszyscy którzy byli odpowiednio przygotowani na bieżąco słuchali w swoich ojczystych językach transmisji radiowej na podanych wcześniej częstotliwościach. Nie było zatem żadnych barier językowych. Telebimy również ułatwiały lepszy kontakt uczestników z Papieżem podczas całej liturgii. Oprócz samej uroczystości wszyscy pielgrzymi zwiedzali również Wieczne Miasto oraz ważne miejsca święte w drodze do Rzymu oraz w drodze powrotnej.
Przeżycia były niezapomniane. Każda modlitwa owocowała a Bóg wciąż zaskakiwał swą opieką. Było również czuć ciągłą opiekę bł. Jana Pawła II.
Za parafii w uroczystości w Rzymie uczestniczyli:
Ks. Tomasz Gołąbek
S. Bogdana Szpila