https://goo.gl/photos/kjTmef15rprfxfoDA
28 kwietnia 2017 r. w kościele w Siedliskach bp Stanisław Salaterski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży pochodzącej z Siedlisk (30), a także z Bobowej (72), Jankowej (8), Wilczysk (15) i Stróżnej (8). W sumie 138 młodych ludzi przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Bp Stanisław Salaterski w homilii nawiązał do cudu rozmnożenia chleba z Ewangelii. Mówił o tym, iż nieraz prowadzenie do Boga rozpoczyna się od podania drugiemu kromki, okazania gestu miłości. Tak czynią misjonarze, taki był św. Brat Albert i Matka Teresa z Kalkuty.
Biskup mówił także i o tych, którzy na co dzień karmili się Panem Jezusem w Eucharystii obecnym pod postacią chleba. O Marcie Robin, której heroiczność cnót 3 lata temu zatwierdził papież Franciszek. Złożona chorobą nie spała, nic nie jadła i nie piła, przyjmując przez ponad 50 lat jedynie raz w tygodniu Eucharystię. – Żyła miłością Jezusa i miłością do Jezusa. Niesamowite, a to nasze czasy – zauważył biskup. Nawiązał także do św. Jana Pawła II, który był wpatrzony w Pana Jezusa w Eucharystii, i ojca pewnego księdza, który zmarł 2 tygodnie temu. – Przez prawie 30 lat codziennie był na Mszy św., przystępował do Komunii św., aby pomóc synowi, kiedy ten wstąpił do seminarium i został zakonnikiem. Syn, gdy o tym opowiadał, na pogrzebie, mówił, że on go przerasta w wierze i świętości nieskończenie. Wiara w moc Eucharystii. Tym żyjemy – zaznaczył biskup, zauważając, że rzadko tej wiary udaje nam się dochować, gdy jesteśmy za granicą lub na studiach w innym mieście.
– Stąd jest taka nadzieja, że gdy Duch Święty przyjdzie w nasze życie, to tak jak apostołom pomoże rozeznać, co jest naprawdę ważne. Pomoże zrozumieć docenić wartość Eucharystii w naszym życiu – mówił bp Salaterski. – Duch Święty to nie jest abstrakcja, rzeczywistość oderwana od naszej codzienności. To Boża miłość, mądrość, moc i światło, byśmy naszą codzienność, taką zwyczajną, przeżywali w sposób niezwykły – dodał.

Kandydaci z Bobowej przyjęli za patronów:
Chłopcy:
Św. Alfons
Św. Andrzej
Św. Antoni - 2x
Św. Damian
Św. Daniel
Św. Franciszek - 3x
Św. Fryderyk
Św. Gabriel
Św. Hubert
Św. Jacek
Św. Jakub
Św. Józef - 2x
Św. Kazimierz
Św. Krzysztof - 2x
Św. Leon
Św. Łukasz - 3x
Św. Maksymilian
Św. Marcin
Św. Mateusz
Św. Paweł
Św. Piotr - 6x
Św. Stanisław - 4x
Św. Szymon
Św. Wojciech
Dziewczęta:
Św. Agnieszka
Św. Anna - 2x
Św. Blanka - 2x
Św. Daria
Św. Edyta
Św. Emilia
Św. Faustyna
Św. Jadwiga
Św. Joanna - 2x
Św. Julia
Św. Katarzyna
Św. Klara - 5x
Św. Lidia
Św. Łucja - 3x
Św. Małgorzata - 3x
Św. Matylda - 2x
Św. Monika
Św. Patrycja
Św. Rita
Św. Róża
Św. Teresa