2014.09.28 – Śluby wieczyste kleryka Pawła Zagórskiego

W wigilię uroczystości Świętego Michała Archanioła, zgromadzeni w Bazylice Świętego Józefa w Castel Sant’Elia zaproszeni goście z Polski i z Włoch jak również liczni wierni miejscowi byli swiadkami doniosłego wydarzenia. O godzinie 18.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, podczas której kleryk Paweł Zagórski złożył profesje wieczystą na ręce przełożonego prowincji włosko-szwajcarskiej księdza Bogdana Kalisztana, tym samym postanawiając oddać się na całe życie w służbie Bogu, Kościołowi i Zgromadzeniu. Podczas tej samej Eucharystii na rok czasu ponowili swoje śluby zakonne: kl. Moses Kabota Chishimba, kl. William Kachingwe oraz kl. Łukasz Ryszard Nowak.
Podczas okolicznościowej homilli Ksiądz Prowincjał mówił o wyjątkowości powołania zakonnego w dzisiejszym świecie. „W dobie dzisiejszego pesymizmu, walki o byt materialny i społeczny, wyścigu o sławę i cześć, mówię wam drodzy bracia: chwała wam żeście wybrali Jezusa Chrystusa. Ten, który się jemu oddał całkowicie, zazna szczęścia niewyobrażalnego, bo nasz Pan uczyni go w zamian swoim apostołem. Pamiętajcie jednak drodzy bracia, tak was ludzie oceniać będą jak bardzo będziecie nim żyli. O takim zakonniku, który trwa przy Chrystusie prawdziwie ludzie powiedzą ten jest prawdziwie człowiekiem Bożym”.

Na zakończenie Mszy Świętej, kleryk Paweł podziękował wszystkim uczestniczącym w tym ważnym dla niego wydarzeniu, m.in. gościom z Polski: księdzu Bogdanowi Florkowi wikariuszowi z rodzinnej parafi Bobowa, mamie i tacie oraz siostrom i braciom.