DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2017 r.

1.   Przeżywamy dziś dwudziestą niedzielę zwykła.  Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30  podziękujemy i pożegnamy ks. Tomasza. Zaś ks. Bogdana pożegnamy we wtorek na Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00.

2.      W poniedziałek wspomnienie św. Piusa X pap.

3.      We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

4.      W środę o godz. 17.30 nowenna do MB Bolesnej, pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki.

5.      W czwartek święto św. Bartłomieja, Ap.

6.   W piątek od godziny 17.00 możliwość adoracji w ciszy, o godz. 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta. W piątek o godz. 7.30 z zajezdni autobusów wyjazd na Jasną Górę na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

7.      W sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.

8.      W przyszłą niedziele w naszym mieście wielka uroczystość. Odbędą się XIX Dożynki Województwa Małopolskiego. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża o godz. 12.00. W związku z tą uroczystością wystąpią pewne utrudnienie w komunikacji samochodowej. W godzinach od 11.00 do 23.00 będzie zamknięty ruch pojazdów na odcinku drogi wojewódzkiej nr 981 od skrzyżowania z ul. Okrężną do skrzyżowania z drogą powiatową Bobowa – Brzana.

9. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 10.00 powitamy ks. Jarosława Kokoszkę i ks. Damiana Płazę - nowych wikariuszy w naszej parafii.

10.  Wszystkim, którzy przeżywają w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego. Zapewniamy ich o modlitwie w czasie środowej nowenny.

11.  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.