DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

30 sierpnia 2015 r.

1.      Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca sierpnia.

2.      We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza Święta dla szkół średnich o godzinie 8.00; zaś dla szkół podstawowych, i gimnazjalnych o godzinie 9.00. Zapraszamy do udziału w tych Mszach Świętych wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

3.      W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do uczestnictwa w niej dzieci szkolne, młodzież i rodziców. Poświęcimy ją modlitwie o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

4.      Przypadający we wtorek 1 września to także bolesna, już 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia mas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Przede wszystkim wychowujmy młode pokolenie do pokoju ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia każdego człowieka.

5.      W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W tym dniu na wieczorne nabożeństwo zapraszamy młodzież klas III gimnazjalnych, którzy rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6.      Przypadający pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. W tym dniu dodatkowa Msza św. dla dzieci szkolnych o godzinie 15.00.

7.      W piątek rozpoczynamy cotygodniowe spotkania w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum i starszych. Rozpoczynamy zawsze od uczestnictwa w kościele w wieczornym nabożeństwie, a następnie spotykamy się w salce.

8.      W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi, prosząc Ją o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny oraz pokój dla świata. W tym dniu Msza Święta w Brzanie o godzinie 9.00.

9.      Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 6.30 i 18.00.

10. Zapraszamy do spowiedzi:

Dzieci i młodzież przed rozpoczęciem roku szkolnego w poniedziałek od godz. 16.00. Zapraszamy liczniej w tym dniu gdyż nie będzie specjalnej spowiedzi w środę.

Ponadto będzie spowiedź w czwartek od godziny 16.30

Dla dorosłych w piątek od godziny 17.30.

11. W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek – Błog. Bronisława, dziewica.

W czwartek – Św. Grzegorz Wielki, papież, wybitny teolog, reformator i doktor Kościoła.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia: zdrowia, pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki ze strony świętych patronów.

12.           Z prasy katolickiej polecamy do nabycia: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.