DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

19 czerwca 2016 r.

1.      Każdego dnia po Mszy Św. porannej, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.

2.      W środę wieczorem o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a następnie Msza Święta.

3.      W tym tygodniu zapraszamy w czwartek do sakramentu pokuty, w związku z zakończeniem roku szkolnego i katechetycznego na godz. 17.00.

4.      Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w piątek o godzinie 8.00 dla szkół średnich i zawodowych i o godz. 9.00 dla szkół podstawowych.

5.      Począwszy od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy Św. o godz. 14.00.

6.      W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Pragniemy prosić Boga o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału we Eucharystii rano i wieczorem. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.      W tym tygodniu patronują nam:

we wtorek: św. Alojzy Gonzaga, jezuita

w piątek: św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał na Jezusa, jako na Baranka Bożego

8.      Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta.

1.     Zapisy na wyjazd do Krakowa są możliwe jeszcze przez ten tydzień u ks. Tomasza.

2.     Równocześnie informujemy, że jest możliwość uzyskania bezpłatnych wejściówek do ostatnich sektorów na uroczystość wieńczącą całą uroczystość, która będzie miała miejsce w Brzegach koło Krakowa w niedzielę 31 lipca. Co prawda na ten jeden dzień nie będziemy z parafii organizować specjalnego wyjazdu, ale gdyby ktoś planował wybrać się indywidualnie na to spotkanie z Papieżem, to ma możliwość uzyskać taki bilet zgłaszając się do ks. Tomasza. Zapisy tylko do końca tego tygodnia.