OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2 sierpnia 2015 r.

1.                 Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia – adoracyjna. Po zakończonej Mszy Świętej pozostaniemy, aby w pobożności i z wiarą przeżyć adorację Najświętszego Sakramentu.

2.                 Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Miesiąc ten jest pełen świąt maryjnych, oraz rocznic patriotycznych związanych z historią naszej Ojczyzny; to miesiąc pielgrzymek do Częstochowy. Narzeczonym i ich rodzinom sugerujemy przemyślenie sprawy urządzenia wesela bez alkoholu.

3.                 Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej drogich gości i wczasowiczów. Cieszymy się waszym wyznaniem wiary i zapraszamy w tygodniu do udziału we Mszy Świętej i nabożeństw, jakie będą w tym tygodniu. Życzymy wam obfitości darów Bożych, wszelkiego błogosławieństwa oraz odnowy sił fizycznych i duchowych.

4.                 W środę o godzinie 18.00 nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta wieczorna.

5.                 W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w parafii: rano o godzinie 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. W tym dniu główne uroczystości odpustowe w nowosądeckiej farze oraz w parafii Krużlowa.

6.                 W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem, w środę i czwartek od godziny 16.30. Dzieci szkolne zapraszamy w środę. W pierwszy piątek spowiadać będziemy dorosłych, pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

7.                 W tym tygodniu patronują nam:

• we wtorek – św. Jan Maria Vianney, kapłan, patron proboszczów
  • w sobotę – św. Dominik, kapłan, założyciel zakonu Dominikanów

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz opieki ze strony świętych patronów.

8.                 Za tydzień – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku. Składka na tacę przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

9.                 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca w niebie śp. Zdzisław Ojczyk z Brzany. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

10.             Z prasy katolickiej polecamy do nabycia: Gość Niedzielny i Niedzielę.