PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2016 r.

1. Przeżywamy II niedzielę adwentu. W kościołach trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Dziś po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach i siostrach, którzy przez długie lata komunizmu, byli pozbawieni opieki duchowej.

3. Przypominamy, że roraty w naszej parafii są rano o godz. 6.30 poprzedzone godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Pannie i wieczorem o godz. 17.00 dla dzieci. Zapraszamy serdecznie dzieci, a rodzicom dziękujemy, za troskę by tradycja tych nabożeństw adwentowych była żywa w naszych rodzinach.

4. We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszę Święte w tym dniu o 6.30; 9.00; 11.00 i 17.00. Po Mszy Świętej o 11.00 tradycyjnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Łaski. Na Mszy Świętej o 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych i spotkanie organizacyjne.

5. Caritas parafialny przez cały adwent będzie rozprowadzał kartki świąteczne i świece na stół wigilijny. Wesprzyjmy to dzieło, z którego ofiary przeznaczane są dla najuboższych w parafii. Mamy jeszcze do rozprowadzenia 260 świec wigilijnych. Od poniedziałku będą wystawione w sklepach w Bobowej kosze, gdzie można rzucać produkty dla najuboższych. Dziękujemy za Waszą wrażliwość dla najbardziej potrzebujących.

6. Zebranie członków Caritas w środę o godz. 16.00 w Sali Caritasu.

7. W następna niedzielę grupa DSM na placu kościelnym sprzedawać będzie własnoręcznie wykonane stroiki i kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży kartek przeznaczony będzie na wsparcie dla dzieci ulicy w Południowym Sudanie, natomiast dochód ze stroików przeznaczony będzie na działalność grupy.

8. Przypominany, że przez cały adwent można składać deklaracje przynależności do Apostolstwa Dobrej Śmierci. Deklaracje można zabierać z półki na gazety.

9. Polecamy kalendarze parafialne, które przygotowała młodzież KSM. Można je nabyć na placu kościelnym po każdej Mszy Świętej.

10. Burmistrz Bobowej informuje o zmianie godziny spotkania w sprawie rewitalizacji Gminy Bobowa dla mieszkańców Brzany. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 16.00 w budynku Remizy OSP.

11. W tym tygodniu wspominamy: dziś - św. Barbary; w środę - św. Ambrożego. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.