DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

28 września 2014 r.

1.                 Dzisiejsza niedziela, to ostatnia niedziela miesiąca września.

2.                 Jutro, w poniedziałek, 29 września celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani, jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu.

3.                 W naszej parafii w poniedziałek o godzinie 16.00 będzie uroczysta Msza Święta związana ze ślubami wieczystymi naszego rodaka brata Janusza Gniadka, ze Zgromadzenia Księży Michalitów. Nadmienić należy, że dziś we włoskim Zgromadzeniu Księży Michalitów śluby wieczyste składa nasz rodak, kleryk IV roku Seminarium Księży MichalitówPaweł Zagórski.. Żeby już była pełna informacja o powołaniach, to do naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie wstąpił Jakub Zagórski i przeszło tydzień temu rozpoczął studia i formację na pierwszym roku. Pamiętajmy i nich i prośmy Boga by wspierał ich na drodze powołania i umacniał swoimi łaskami.

4.                 W środę rozpoczniemy miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej skutecznej modlitwie, która była doceniana przez wielu świętych. Również nasz rodak św. Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem mimo rozlicznych zajęć pasterskich. W naszym kościele parafialnym nabożeństwo różańcowe będzie o godzinie 16.30, po jego zakończeniu będzie Msza Święta. W Brzanie nabożeństwo różańcowe będzie codziennie o godzinie 16.30. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych, a szczególnie tych, co borykają się z różnymi trudnościami i problemami codziennego życia.

5.                 W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

6.                 Przed nami pierwszy czwartek miesiąca poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa, oraz modlitwie o nowe powołania do życia konsekrowanego Bogu. Polecamy również Bogu wszystkich powołanych do służby Bogu w Kościele. Nabożeństwo to będzie po wieczornej Mszy Świętej.

7.                 W pierwszy piątek miesiąca Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godzinie 6.30 i 17.00; oraz dla dzieci o godzinie 15.00.

8.                 W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP rano o godzinie 6.30 i wieczorem o godzinie 17.00. W Brzanie Msza Święta o godzinie 9.00.

9.                 Sposobność do spowiedzi:

Dla dzieci szkół podstawowych w środę od godziny 15.30

Dla gimnazjalistów w czwartek od godziny 15.30

Dla dorosłych w piątek od godziny 16.00

10.              Ponadto w tym tygodniu patronują nam:

We wtorek – święty Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła

W środę – święta Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, patronka misji

W sobotę – święty Franciszek z Asyżu.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, błog. Bożego oraz opieki ze strony świętych patronów

11.              Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie na cele parafialne. „Bóg zapłać”

12.              Z prasy katolickiej polecamy do nabycia: Gość Niedzielny, Niedzielę, oraz inne tytuły wystawione na stoliku z prasą. Gazeta ChiT jest do pobrania za darmo.