TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

26 października 2014 r.

1.                 Dzisiaj w naszej parafii uroczystość odpustowa, ku czci naszych patronów – Wszystkich Świętych. Uroczysta suma o godzinie 11.00, a po niej procesja wokół kościoła.  W związku z tą uroczystością porządek Mszy Świętych jest następujący: 7.00, 8.30, 11.00 i 17.00. O godzinie 16.30 – nabożeństwo różańcowe.

2.                 W poniedziałek zapraszamy na różaniec, bowiem modlić się będziemy za zmarłego tragicznie naszego misjonarza, księdza Jana Czubę.

3.                 Kończy się miesiąc październik, który jest poświęcony modlitwie różańcowej. Wykorzystajmy te dni, które nam pozostały, aby w tej prostej, lecz głębokiej modlitwie uwielbiać Boga z Jego i naszą Matką i prosić o łaski potrzebne zarówno nam samym, jak i naszym bliskim. Do piątku włącznie różaniec o godzinie 16.30, a o godzinie 17.00 Msza Święta.

4.                 Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile do tej pory tego nie zrobiliśmy. A może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli. Śmieci wysypujmy na miejsca do tego przeznaczonych.

5.                 W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. O godzinie 14.00 w kościele uroczyste nieszpory, a po nich procesja na cmentarz połączona z różańcem za zmarłych i błogosławieństwem grobów. Po zakończonej procesji na cmentarzu przy kaplicy Msza Święta z okolicznościowym kazaniem. Pozostałe Msze Święte jak w każdą niedzielę. Zaś 2 listopada, w niedzielę, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić się za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Każdy kapłan w tym dniu odprawia trzy Msze Święte.

6.                 W dni listopadowe niesiemy pomoc duszom czyśćcowym poprzez: zyskiwanie odpustów, Komunię świętą, Mszę Świętą, nawiedzenie cmentarza i modlitwę, różaniec z wypominkami. Od południa 1 listopada do północy 3 listopada, każdy wierny, który nawiedzi kościół w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówi „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami( stan łaski uświęcającej, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego). Odpust możemy ofiarować za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą. W przypadku braku któregoś z warunków – odpust jest cząstkowy.

7.                 Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami dla zmarłych, za nawiedzenie cmentarza i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych.

8.                 W związku z tym, że Dzień Zaduszny przypada w niedzielę, nasz parafialny wyjazd do Tuchowa będzie w niedzielę, 9 listopada.

9.                 Wyjazd do Słotowej w poniedziałek o godzinie 14 z zajezdni autobusowej.

10.             Począwszy od 2 listopada będziemy w modlitwie różańcowej i „wypominkach” polecać naszych wiernych zmarłych, Miłosierdziu Bożemu. Będzie to po wieczornej Mszy Świętej.

11.             Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca w Niebie: śp. Janusz Szczepanek i Adela Obrzut z Brzany. Ich dusze polecamy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”