SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 maja 2016 r.

1.         Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo przed wieczorną Mszą Świętą o godzinie 16.30.

2.         Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. Będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy również prosić za tych, którzy poszukują pracy, aby spotkali ludzi życzliwych, gotowych pośpieszyć im z pomocą.

3.         We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym dniu Msze Święte będą odprawione o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Niech w tym świątecznym dniu towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.

4.         W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błagania do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Procesje błagalne będą: w poniedziałek o godz. 17.30 do kapliczki przy rodzinie Gucwów na ulicy ks. Jana Czuby, a po jej zakończeniu będzie Msza Święta. W środę procesja do kapliczki św. Floriana na Rynku. Spowiedź będzie od godziny 16.30. Bardzo prosimy o liczny udział. W czwartek o godzinie 15.00 będzie Msza Święta w Godzinie Miłosierdzia, o godzinie 16.00 nastąpi powitanie symboli Światowych Dni Młodzieży; i adoracja, o godzinie 17.05, odprawimy nabożeństwo majowe, zaś o godz. 17.25 nastąpi ceremonia pożegnania symboli i zakończenie nabożeństwa. Przybądźmy jak najliczniej, bowiem te symbole krzyż i ikona Matki Bożej były przekazane św. Jana Pawła II.

5.         W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msza Święta dla dzieci o godz. 15.00. Spowiedź dla dorosłych o godz. 17.00, zaś o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta.. W pierwszą sobotę modlić się będziemy do Niepokalanego Serca NMP. W Brzanie Msza Św. o godz. 9.00.

6.         W ostatnim tygodniu do Domu Ojca w niebie odeszli śp. Zofia Śliwa, oraz śp. Wiesław Symula. Ich dusze polecamy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…..

7.         Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów.