1.     DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2016 r.

1.     Przeżywamy dwudziestą szóstą niedzielę zwykłą.

2.     Dziś po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi we Włoszech.

3.     Wczoraj młodzi z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem uczestniczyli w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Zabawie. Dziękujemy im, za to piękne świadectwo wiary. Cieszymy się też, że tylu młodych z naszej parafii zaczęło przychodzić na piątkowe spotkania KSM. Dziękujemy też rodzicom za zrozumienie w tej sprawie. Kochani młodzi pamiętajcie, że w każdy piątek czekamy i liczymy na waszą obecność.

4.     Przypominamy, że spotkania DSM w każdy poniedziałek o godz. 15.15. Spotkania chłopców, którzy chcą zostać ministrantami w poniedziałek o godz.16.00, a spotkanie scholki w czwartek o godz. 15.00.

5.     Dzieci klas III SP wraz z rodzicami zapraszamy w piątek na Msze św. o godz. 18.00. Odbędzie się poświęcenie różańców.

6.     W najbliższy piątek na godz. 19.00 do sali w budynku parafialnym zapraszamy serdecznie Grupę św. Ojca Pio, Straż Honorową Najświętszego Serca Jezusowego oraz wszystkie osoby noszące baldachim, feretrony i sztandary w czasie procesji.

7.     Najbliższa sobota, to pierwsza sobota miesiąca października: Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30 i 17.00, a w Brzanie o godz. 9.00.

8.     W sobotę  rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy codziennie na różaniec na godz. 16.30. Msza Święta wieczorna od października o godz. 17.00.  Dzieci będą codziennie zbierać za udział w różańcu naklejki. Najpilniejsze dzieci będą na końcu miesiąca nagradzane. Zapraszamy też młodzież i dorosłych. W kaplicy w Brzanie różaniec przez cały miesiąc o godz. 16.30.

9.     W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej procesja różańcowa ulicami naszego miasta. Wszyscy poczujmy się zaproszeni na ten dzień do wspólnej modlitwy.

10.           W przyszłą niedzielę członkowie Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki "chlebek miłosierdzia" – symboliczny znak otwartego serca. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczane są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych."

11.           W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Wincentego a Paulo; w czwartek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – św. Hieronima. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.

12.           Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim osobom, które już kolejny raz tak ofiarnie pomagają w sprzątaniu wszystkich pomieszczeń parafialnych przed zbliżającą się wizytacja biskupa. Bez tej pomocy nie bylibyśmy w stanie tyle zrobić. W sobotę od rana będziemy mieć wizytację gospodarczą delegata biskupa. Mamy nadzieję, że za tydzień w piątek zakończymy najważniejsze prace.

13.           Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego, jest dołączony głośny film „Bóg nie umarł”.

14.           Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Martuszewska. Jej duszę a także dusze naszych bliskich zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…