TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

19 kwietnia 2015 r.

1.                 1.    Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Biblia, czyli Pismo Święte, to najważniejsza księga dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona, bowiem objawienie dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi Nie może zabraknąć w każdym domu.

2.                 W środę o godzinie 18.00  - nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Święta.

3.                 W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława biskupa i męczennika. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem.

4.                 W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty. Modlić się będziemy o urodzaje.

5.                 Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający – Tydzień Modlitw o Powołania.

6.                  Polecamy prasę katolicką: Niedzielę, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.