DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

28 sierpnia 2016 r.

1.                 Dzisiaj ostatnia niedziela sierpnia. Gratulujemy tym wszystkim, którzy w sierpniu trwają w postanowieniu trzeźwości.

2.                 Dzisiaj o godz. 15.00 w Jankowej Msza św. na rozpoczęcie „Gminnych Dożynek”.

3.                 W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza Święta dla młodzieży szkół średnich o godz. 8.00; zaś dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjum o godzinie 9.00.

4.                 Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w środę od godz. 16.00. Będziemy też spowiadać w poniedziałek i wtorek przed Mszą Świętą wieczorną. Proszę Rodziców, zadbajcie, aby wasze dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny w łasce uświęcającej.

5.                 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Pierwszy czwartek: spowiedź św. od godz. 17.30, a po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.

Pierwszy piątek: Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa dla dzieci szkolnych o godz. 15.00. Spowiedź św. od godz. 17.30.

Pierwsza sobota: Msza Święta o Niepokalanym Sercu Matki Najświętszej o godz. 6.30, a w Brzanie o godz. 9.00.

6.         Pierwszego września przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej.

7.         W środę przed Mszą Święta wieczorną nowenna do Matki Bożej Bolesnej.

8.         W piątek na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy KSM, a po niej spotkanie w salce. Na pierwsze spotkanie zapraszamy również tych, którzy chcieliby dołączyć do tej parafialnej grupy.

9.         W tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

Czwartek – bł. Bronisławy.

Piątek – Grzegorza Wielkiego pap. i dok. Kościoła.

Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.

10.      Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

11.      Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Kazimierz Iwański i Julia Chudzik. Ich dusze, a także dusze naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. „Dobry Jezu…”