UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

22 maja 2016

1.         Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Czyńmy go z czcią i pełną świadomością.

2.         Do środy trwa w naszym kościele o godzinie 17.30 wspólna modlitwa maryjna. Dziś i w kolejną niedzielę o 16.30. Zachęcamy do udziału w niej.

3.         We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.

4.         W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione w godzinach 7.00, 9.00 i 17.00. Po Eucharystii o godz. 9.00  wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy, po ulicach naszego miasta. W tym dniu procesja wokół kościoła także po Mszy Św. o godz. 17.00. Prosimy o przygotowanie feretronów, sztandarów i chorągwi, udekorowanie domów i trasy procesji. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, a orkiestrę strażacką o uświetnienie tej uroczystości. Pamiętajmy, że w dzień Bożego Ciała, każdy katolik jest zobowiązany do uczestniczenia we Mszy Świętej. W oktawie Bożego Ciała procesje będą: po Mszy Świętej o godz. 6.30, i wieczorem po Mszy św. W niedziele o godz. 10.00.

5.         W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach, zarówno tych żyjących jak też i zmarłych.

6.         W sobotę, 28 maja przypadnie 35 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

7.         Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu.

8.         Z naszej rodziny parafialnej odszedł do Domu Ojca w niebie śp. Józef Kipiel z Brzany. Uroczystość pogrzebowa będzie dziś o godzinie 15.00. Jego duszę polecamy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu…”