OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     DWUDZIESTA DZIEWIATA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 października 2016 r.

1.       Dziś przypada 38 rocz. wyboru św. Jana Pawła II na papieża.

2.       W najbliższy piątek Mszą Świętą o godz. 6.00 rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje przed wizytacją kanoniczną i odpustem parafialnym. Rekolekcje będą trwały od piątku do poniedziałku. W tym czasie będą miały też swoje rekolekcje dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Będzie je głosił ks. Stefan Amielawski – misjonarz św. Rodziny. Zaplanujmy tak te dni, by nie zmarnować czasu ofiarowanego nam przez Boga. Spowiedź będzie w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych i po południu od godz. 14.00 do 17.30. Z tej racji w niedzielę za tydzień nie będzie Mszy Świętej o godz. 14.00. Plan rekolekcji znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej parafii.

3.       W ostatnią niedzielę do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy kwotę 1940 zł.

4.       W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek – św. Łukasza – patrona pracowników służby zdrowia; w czwartek – św. Jana Kantego. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a w szczególności pracownikom służby zdrowia życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.

5.       Bardzo dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie naszego kościoła. Od 13 sierpnia do ubiegłej niedzieli zebraliśmy kwotę 1270 zł. W najbliższy wtorek planujemy czyszczenie posadzki na całym kościele przez specjalistyczną firmę, dlatego w tym dniu nie będzie wieczorem różańca i Mszy Świętej. Posadzka zostanie napuszczona specjalnym impregnatem, który musi schnąć do następnego dnia. Bardzo prosimy w tym dniu kilku mężczyzn do pomocy przy przenoszeniu ławek w kościele.

6.       Z okazji dnia papieskiego „Teatr pod Aniołem” przy szkole podstawowej w Bobowej zaprasza na przedstawienie teatralne pt. „Święci świadkowie miłosierdzia”, które odbędzie się 22 października (w przyszła sobotę) w Centrum Kultury w Bobowej o godz. 14.30. Dziękuję siostrze Rozari za przygotowanie tej sztuki teatralnej.

7.       W sobotę 22 października w Stróżnej odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 17.00 nabożeństwem różańcowym w kościele, a następnie biesiada i zabawa w Domu Strażaka. Zapisy do czwartku u ks. Tomasza.

8.       W ostatnim czasie zmieniliśmy godziny funkcjonowania kancelarii parafialnej. Będzie czynna od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej porannej od 7.00 do 7.45 i wieczorem po Mszy Świętej.

9.       Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnią sobotę tak ofiarnie pracowali przy porządkowaniu obejścia wokół kościoła i plebanii. Za dwa tygodnie powitamy ks. Biskupa w naszej parafii i na pewno te wszystkie prace przyczynia się do piękniejszego obrazu naszej parafii. Bóg zapłać.

10.    Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.