DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1 marca 2015 r.

1.                 Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Przemienienia Pańskiego, ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu, jest równocześnie pierwszą niedzielą miesiąca marca – niedzielą adoracyjną. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja dziękczynno -ekspijacyjna, która dla każdego z nas jest wyznaniem wiary i wynagrodzeniem za grzechy nasze i całego świata.

2.                 Jak to już było zapowiadane w ubiegłą niedzielę, na placu kościelnym zbieramy dzisiaj do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny i modlimy się za Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma czterech takich Męczenników: ks. Jana Czuba, kleryk Robert Gucwa, O. Zbigniew Strzałkowski, s. Czesława Lorek.

3.                 W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.00, a po niej Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie solenizantów i oraz młodzież i dzieci.

4.                 Dla młodzieży klas trzecich gimnazjalnych przygotowujących się do bierzmowania, to szczególny czas codziennego trwania na nowennie do Ducha Świętego. Wszystka młodzież gromadzić się będzie codziennie na wieczornej Mszy Świętej, by jak kiedyś Apostołowie, trwać jednomyślnie na modlitwie, wraz z Maryją w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego.

5.                 W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  Spowiedź przed pierwszym piątkiem:

w środę od godziny 15.30 dla dzieci szkół podstawowych

w czwartek od godziny 15.30 dla gimnazjalistów

w piątek podczas Drogi Krzyżowej dla dorosłych. Prosimy przychodzić do spowiedzi w wyznaczonym dniu i w wyznaczonych godzinach.

6.                 W pierwszy czwartek Msza Święta wotywna o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po wieczornej Mszy Świętej modlić się będziemy o nowe powołania do służby w Kościele i o świętość życia kapłańskiego.

7.                 W pierwszy piątek Wotywa o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o godzinie 6.30 i wieczorem o godzinie 17.00; Msza Święta dla dzieci szkolnych o godzinie 15.00.

8.                 W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w kościele parafialnym rano o 6.30.  Ponadto będzie Msza Święta w Brzanie o godzinie 9.00.

9.                 Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i zarazem Dzień Kobiet. Będziemy się szczególnie modlić za wszystkie matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki prosząc Boga o potrzebne łaski i dobre wypełnienie swojego życiowego powołania.

10.             Przedstawiciele parafialnego oddziału Caritas w przyszłą niedzielę przeprowadzą na placu kościelnym zbiórkę do puszek na świąteczne paczki. Ponadto w kiosku Caritasu są do nabycia kartki świąteczne, wielkanocne paschaliki i inne dewocjonalia.

11.             Dzieci szkolne otrzymają „skarbonki wielkopostne przeznaczone na gromadzenie drobnych oszczędności dla biednych i przyniosą je w Wielki Czwartek na Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej.

12.             Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.00, oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godzinie 16.30; dzieci zaś Drogę Krzyżową mają w sobotę o godzinie 15.00.

13.             Sakrament bierzmowania dla gimnazjalistów będzie udzielany przez biskupa Władysława Bobowskiego w Siedliskach, w dniu 10 marca, tj we wtorek, o godzinie 18.00.

14.             Z prasy katolickiej polecamy do nabycia: Gość Niedzielny, Niedzielę i inne miesięczniki wystawione na stoliku z prasą.