NIEDZIELA DWUDZIESTA DZIEWIĄTA ZWYKŁA

19 października 2014 r.

1.                 Przypadająca dziś 29 niedziela w ciągu roku jest Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Składka zbierana dziś podczas wszystkich Mszy Świętych przeznaczona jest w całości na fundusz papieski.

2.                 Modlimy się za wszystkich misjonarzy, którzy pracują w niektórych krajach w warunkach zagrożenia życia. Pamiętajmy też w tygodniu misyjnym o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.

3.                 Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których rozważamy i odmawiamy tajemnice różańcowe. Ta modlitwa przekazana nam przez Maryję pomaga nam w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach codziennie o godzinie 16.30. Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy. Po zakończonym różańcu będzie Msza Święta.

4.                 W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Wszystkich Świętych. Dlatego też w przyszłą niedzielę Msze Święte będą o godzinie 7.00, 8.30, 11.00 i 17.00. Uroczysta suma sprawowana będzie o godzinie 11.00. Celebrował ją będzie ks. Tadeusz Sajdak, proboszcz w parafii Korzenna. O ile będzie odpowiednia pogoda, to po Mszy Świętej będzie procesja wokół kościoła.

5.                 Nasze duchowe przygotowanie do odpustu, a zarazem do zbliżających się dni modlitw za zmarłych – to spowiedź, która będzie w najbliższą sobotę od godziny 8.00 – 12.00 z przerwą od godziny 10.00 - 10.30, oraz od 14.00 – 17.00, z przerwą od 15.30 -16.00. Postarajmy się przyjść jak najliczniej, bowiem nie będzie specjalnej spowiedzi parafialnej przed 1 listopada.

6.                 W środę w naszej diecezji przypada święto rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie i w związku wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża będziemy obchodzić w sobotę 25 października.

7.                 W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek – św. Jan Kanty, prezbiter

we wtorek – bł. Jakub Strzemię, biskup

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki ze strony świętych patronów

8.                 Dziękujemy za ofiary złożone na cele parafialne. Bóg zapłać!

9.    W piątek na godzinę 16.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne. Prosimy również na to spotkanie rodziców.

10.          Z prasy katolickiej polecamy do nabycia: Gość Niedzielny, Niedzielę, oraz inne miesięczniki wystawione na stoliku z prasą.

11.             Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Domu Ojca w niebie śp. Zofia Wojna. Jej duszę polecamy miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu…”