SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

20 lipca 2014

1.                 Serdecznie witamy w naszej parafialnej rodzinie wszystkich miłych Gości i Wczasowiczów życząc dobrej pogody, odnowy duchowej i fizycznej a nade wszystko Bożego błogosławieństwa.

2.                 Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać.

Przypominamy, że Msze Święte w dni powszednie są o godzinie 6.30 i 18.00. Zaś w niedziele o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00

3.                 W tym tygodniu patronują nam:

we wtorek – św. Maria Magdalena

w środę – św. Brygida, zakonnica, patronka Europy

w czwartek – św. Kinga, dziewica, patronka drugorzędna naszej diecezji

w piątek – św. Jakub Apostoł. Tego samego dnia wspominamy świętego

Krzysztofa, patrona kierowców

w sobotę – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia

pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach, którym tak wiele zawdzięczamy.

4.                 W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy.

5.                 W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.30 będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów (wokół rynku oraz ulicach przy kościele)

6.                 Z prasy katolickiej polecamy: Gość Niedzielny i Niedzielę.