WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

17 maja 2015 r.

1.                 Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Módlmy się za nas tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.

2.                 Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a dziś i w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 17.00.

3.                 Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.

4.                 W środę o godzinie 18.00 Msza Święta wieczorna, a po niej skrócona nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem majowym.

5.                 W czwartek wieczorna Msza Święta w kościele św. Zofii i tam też będzie nabożeństwo majowe.

6.                 W sobotę wieczorem – Msza Święta z wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na czuwanie modlitewne zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania.

7.                 Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to równocześnie Misyjny Dzień Chorych i Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramencie chrztu i bierzmowania. Kończymy okres wielkanocny w liturgii Kościoła, oraz polecamy w modlitwach Kościół w Chinach

8.                 W najbliższym tygodniu wolontariusze pójdą na teren parafii do poszczególnych rodzin celem przeprowadzenie zbiórki na konserwację kościoła św. Zofii.

9.                 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Domu Ojca w niebie śp. Maria Kipiel z Brzany. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu…”.