JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

23 listopada 2014 r.

1.                 Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego nie jest z tego świata. To Chrystusowe królestwo obejmuje wszystkie ludy, języki i narody i jest wieczne. Codziennie w modlitwie „Ojcze nasz” wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”. Tym samym prosimy by to królestwo było sprawiedliwe, pełne miłości i pokoju.

2.                 Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej, a w naszej diecezji jest świętem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Dniem Liturgicznej Służby Ołtarza. Przy tej okazji naszej młodzieży życzymy dojrzałego i odpowiedzialnego życia, działania na rzecz wspólnoty parafialnej i wytrwałości w działaniu. Zaś ministrantom i lektorom gratulujemy ich posługi przy ołtarzu przy sprawowaniu Najświętszej Ofiary i innych sakramentów; rozmodlenia, sumienności w służeniu oraz brania przykładu z życia waszych świętych patronów.

3.                 Przed nami ostatni tydzień modlitw za naszych zmarłych wypominanych w „wypominkach” oraz modlitwie różańcowej. Postarajmy się serdeczną pamięcią i modlitwą nieść im ulgę w cierpieniach czyśćcowych i upraszać łaskę Bożego miłosierdzia.

4.                 Dziękujemy za złożone w ostatnim czasie ofiary na potrzeby kościoła. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5.                 Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwentczas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

6. Próba scholi dziecięcej w piątek godz. 15.30

7.                 W tym tygodniu patronuje nam:

w poniedziałek – św. Andrzej Dung-Lac, prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy

Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego, oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.

8.                 W piątek przypada piąta rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa dra Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego. Niech Bóg wspomaga Go swoimi łaskami i zachowa dla naszej Diecezji w najdłuższe lata.

9.                 W przyszłą niedzielę parafialny Oddział Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek w celu przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich i wielodzietnych rodzin. Otwórzmy serca i dłonie, by podzielić się z drugimi, by tą ofiarą uprosić dla siebie Boże miłosierdzie.

10.                 Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny z kalendarzem wielostronicowym w cenie 4.50; Niedzielę, oraz inne tytuły wystawione na stoliku z prasą.

11.             Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca w niebie śp. Marian Gnutek z Bobowej i Józef Zięba z Bobowej. Ich duszę polecamy miłosierdziu Bożemu „Dobry Jezu…”