TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

25 stycznia25 stycznia 2015 r.

1.                 Dziś – trzecia niedziela zwykła. Zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.

2.                 Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam tak jak chrześcijaństwo i judaizm zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

3.                 We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

4.                 W środę o godzinie 17.00 Nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy, a po niej – Msza Święta wieczorna.

5.                 W czwartek o godzinie 18.00 spotkanie kolędowe dla wszystkich grup i stowarzyszeń działających przy parafii, w zajeździe „Ostoja”. Tak, więc, zapraszamy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, chór parafialny, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, członków Parafialnego Caritas, Szafarzy Eucharystii, siostry zakonne, przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

6.                 W tym tygodniu zakończymy wizytację duszpasterską w parafii, nazywaną inaczej kolędą. Teraz podajemy porządek ostatnich dni kolędy:

Brzana Dolna od państwa Ligęza do Państwa Wrona w poniedziałek od godziny 8.00

Ul. Wspólna od państwa Tubek do państwa Sarkowicz, we wtorek od godziny 12.00.

7.                 W piątek wieczorem o godzinie 17.00 rozpocznie się w naszej parafii Triduum dla niewiast przed świętem Ofiarowania Pańskiego. Okolicznościowe spotkania z rozważaniem Słowa Bożego, przygotowujące do święta patronalnego będą w piątek, w sobotę o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 8.30.

8.                 Przyszła niedziela to pierwsza niedziela lutego - adoracyjna

9.                 W tym tygodniu patronują nam:

W poniedziałek – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi i pomocnicy św. Pawła Apostoła

We wtorek – błog. Jerzy Matulewicz, biskup

W środę – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła

W sobotę – św. Jan Bosko, prezbiter, założyciel zgromadzenia salezjanów

Niech ich przykład i modlitwa pociągają nas do zaangażowania się w sprawy Kościoła. Wszystkim solenizantom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki ze strony świętych patronów.

10.             Z prasy katolickiej polecamy do nabycia: Gość Niedzielny, Niedzielę i Mały Gość Niedzielny, oraz inne tytuły wystawione na stoliku z prasą.