CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - LAERTARE

26 marca 2017 r.

1.  Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu nazywaną Laetare – Radujcie się. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 15.00. Dziś na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Caritas naszej parafii przez całą niedzielę będzie zbierał do puszek ofiary na pomoc osobom i rodzinom najbardziej potrzebującym w parafii. W kiosku Caritas można nabywać Paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł. Zaś DSM  rozprowadza własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Część z dochodu zostanie przeznaczona na akcję misyjną „Mleko dla Aleppo – pomoc dla Syrii”. Za tydzień zaś DSM będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane stroiki wielkanocne.

3. Także dziś o godz. 14.00 w salce w Domu Parafialnym spotkanie organizacyjne dla chętnych na Ekstremalną Drogę Krzyżową.

4. Trwa nasza parafialna Wielkopostna akcja parafialna „Studnia dla Afryki”. Skarbonka na ofiary w kiosku Caritas a drzewka u pana Stanisława Lubasa ul. Potok 9.

5. W środę o 17.00 nowenna do MB Bolesnej, pół godziny wcześniej śpiewane są godzinki. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy dzieci, młodzieży i ich najbliższych, którzy w tym roku będą przyjmować sakramenty święte: I Komunię św., bierzmowanie, przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, świadków chrztu świętego. Będziemy ich wszystkich polecać Matce Bożej Bolesnej.

6. W piątek droga krzyżowa o godz. 16.30 prowadzona przez grupy modlitewne naszej parafii (w tym tygodniu poprowadzi chór parafialny). Zaś wieczorem o godz. 19.00 droga krzyżowa prowadzona przez młodzież. W sobotę o godz. 15.00 droga krzyżowa dla dzieci.

7. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca kwietnia. Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30 a w Brzanie o godz. 9.00.

8. W sobotę na wieczornej Mszy Świętej 17 aspirantów z naszej parafii zostanie uroczyście włączonych do grona ministrantów. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodzeństwo na tę uroczystość.

9.  Za tydzień w naszym kościele wystąpi oratorium „Ślad losu”. Jest to przepiękna muzyczna ilustracja Drogi Krzyżowej wykonana przez muzyków i chórzystów (ok 50 osób). Z tego powodu po południu o 15.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale, a zamiast kazania pasyjnego będzie śpiewane oratorium, nie będzie Mszy Świętej, która zwykle jest po Gorzkich Żalach. Ostatnia Msza Święte o godz. 17.00.

10.Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i zapewniamy ich o modlitwie na Nowennie do MB Bolesnej.

11.Starosta Gorlicki przystąpił do kolejnego etapu tworzenia map komputerowych powiatu. W związku z tym w kwietniu wykonane będą zdjęcia lotnicze obejmujące cały powiat. Aby to było możliwe właściciele nieruchomości powinni je odpowiednio oznaczyć. Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich Sołtysów.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.