TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca 2015 r.

1.                 Dziś trzynasta niedziela w ciągu roku. Równocześnie jest to pierwsza niedziela wakacyjna. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nie wolno nikomu zapomnieć o Panu Bogu, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej. Zaś parafian, do których przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa.

2.                 Serdecznie witamy pośród nas miłych gości i urlopowiczów, życząc dobrego wypoczynku, odnowy fizycznej i duchowej oraz błogosławieństwa Bożego.

3.                 Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godzinie: 7.00, 9.00 i 17.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. „świętopietrze”, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II. Wierni, którzy jutro z pobożnością posługiwać się będą jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.                 We wtorekzakończenie nabożeństw czerwcowych.

5.                 W środę wieczorem nowenna do Matki Bożej Bolesnej, Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta.

6.                 W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.

7.                 Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w środę i czwartek od godziny 17.00.

8.                 W pierwszy piątek lipca przypada święto św. Tomasza Apostoła

9.                 Msze Święte w dni powszednie w okresie wakacyjnym będą sprawowane o godzinie 6.30 i 18.00.

10.             W sobotę – Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

11.             Jutro o godz. 11.00 uroczystość odpustowa połączona z konsekracją kościoła w Siedliskach. Dokona tego ks. Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż.

12.             Wszystkim, którzy noszą imię Piotr, Paweł lub Tomasz, życzymy wszelkiej pomyślności, oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

13.             Dziękując za ofiarność na nasze kościoły podajemy stan konta, na dzień 25.06.2015:

49.711.00. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy podjęli trud zbierania ofiar na ten cel. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na parking przy plebanii. Bóg zapłać!

14.      Z prasy katolickiej polecamy do nabycia: miesięcznik LIST, Gość Niedzielny i Niedzielę.