DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

14   tycznia 2018 r.

1.   Przeżywamy drugą niedzielę zwykłą. Dziś o godz. 17. 00 w naszym kościele uroczysty koncert kolęd i pastorałek z udziałem: chóru parafialnego, zespołu regionalnego przy szkole muzycznej, kapeli „Skrzypki”, zespołu młodzieżowego. Gwiazdą koncertu będzie regionalny zespół Jakubkowianie z Łososiny Dolnej. Z tej racji ostatnia Msza Święta o godz. 16.00.

2.  W środę zapraszamy na nowennę do MB Bolesnej na godz. 16.30, zaś pół godziny wcześniej na godzinki. W tym dniu obchodzimy dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

3.  W środę po Mszy Świętej wieczornej na plebanii spotkanie wszystkich Zelatorów Róż Różańcowych.

4.  W czwartek rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5.  W piątek o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia.

6.  W piątek uczniowie klas trzecich gimnazjum udają się z ks. Damianem na trzydniowe rekolekcje do Gosławic koło Tarnowa. Dlatego ks. Damian zaprasza wszystkich rodziców tych dzieci na spotkanie organizacyjne w środę do kościoła po Nowennie i Mszy Świętej wieczornej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o młodzieży, która przyjmie w tym roku bierzmowanie.

7.  W następną niedzielę swoje imieniny będzie obchodził ks. Jarosław Kokoszka. Zapraszamy na Mszę Świętą w Jego intencji na godz. 10.00. Wtedy też będzie dla wszystkich chętnych okazja do złożenia ks. Jarosławowi życzeń imieninowych. Oprawę muzyczną na Mszy Świętej zapewni Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza.

8.  Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze zwłaszcza Babciom życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i orędownictwa świętych patronów.

9.  Burmistrz Bobowej ogłasza nabór do udziału w projekcie pn. „Razem ku samodzielności”. Osoby chętne (bezrobotni, niepełnosprawni, ubezpieczeni w KRUS) mogą się zgłaszać do Ośrodka Pomocy Społecznej pokój 29, do 12 stycznia br.

10.  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.