XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

4 października 2015

Ogłoszenia parafialne

 

1.                Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych jak również do odmawiania tej modlitwy w rodzinach. W naszym kościele to nabożeństwo codziennie o godz. 16.30, zarówno w tygodniu jak i w niedziele, a po jego zakończeniu Msza św.

2.                Dziś natomiast zapraszamy na procesję różańcową ulicami miasta. Rozpocznie się ona o godz. 17.30 czyli po Mszy św. wieczornej.

3.                W tym tygodniu patronuje nam:

- w poniedziałek św. S. Faustyna Kowalska

- w środę Najświętsza Maryja Panna Różańcowa

- w piątek bł. Wincenty Kadłubek, biskup krakowski

4.                Solenizantom bieżącego tygodnia, szczególnie Siostrze Rozari z racji imienin, składamy serdeczne życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki ze strony świętych patronów.

5.                Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w najbliższy piątek na różaniec i Mszę św.

6.                Przyszła niedziela obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - papież rodziny”:

- W związku z tym na placu kościelnym będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.

- W tym dniu organizowany będzie w Gorlicach „Marsz dla życia i Rodziny”. Szczegółowy program na plakacie w gablotce.

- Natomiast w naszej parafii S. Rozaria i kółko teatralne zapraszają na przedstawienie, które odbędzie się w sali widowiskowej Koronka o godz. 15.00. Po występie koncert i inne atrakcje.

7.                W ubiegłą niedzielę znaleziono portfel, a w piątek pokrowiec na telefon. Do odebrania w zakrystii.

8.                W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Magiera z Bobowej. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…