NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

29 marca 2015 r.

1.                Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Prośmy o łaskę, abyśmy nadchodzący czas przeżyli z Jezusem.

2.                Już tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest, jako Światowy Dzień Młodzieży. Wielki Tydzień przeżyjmy, jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Nade wszystko pamiętajmy o przygotowaniu swej duszy na spotkanie z cierpiącym i zmartwychwstałym Chrystusem.

3.                W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa.  Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii będzie ona celebrowana o godzinie 18.00. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. W tym roku, po raz ostatni będzie Msza Święta o godzinie 16.00.

PORZĄDEK ADORACJI:

19.00 – 20.00  -  parafianie z Brzany

20.00 – 21.00  -  parafianie z Berdechowa, Grochowej, Koczanki i Stacji

21.00 – 22.00  -  parafianie z Bobowej Miasta, Osiedla i Przedmieścia

22.00                  zakończenie adoracji

6.      W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Zachęcamy również do postu dzieci i młodzież. Należy również zachować abstynencję od wszelkich napojów alkoholowych.

Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Przed południem o godzinie 9.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci i gimnazjalistów. Po południu o godzinie 16.00 – Droga Krzyżowa dla dorosłych.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 17.00. Złożą się na nią: liturgia Słowa, adoracja Krzyża, Komunia Święta i procesja do Grobu Pańskiego.

Za adorację Krzyża i ucałowanie go podczas obrzędów Wielkiego Piątku można uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami

Zapraszamy do warty przy Grobie Pańskim zarówno piątek jak i w sobotę druhów – strażaków. Prosimy ich również o udział w procesji rezurekcyjnej.

PORZĄDEK ADORACJI:

20.00 – 21.00  -  parafianie z Brzany

21.00 – 22.00  -  parafianie z Grochowej, Koczanki i Stacji

22.00 – 23.00  -  parafianie z Berdechowa

23.00 – 24.00  -  parafianie z Bobowej Miasta, Osiedla i Przedmieścia

24.00                  zakończenie adoracji

7.      Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani.

Nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Tradycyjnie należy i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW:

w kościele parafialnym od godziny 9.00 – 12.00 (co pół godziny)

W Brzanie o godzinie 11.00

ADORACJA PRZY GROBIE:

1.00        – 13.00  -  dzieci z Bobowej

13.00  -  14.00  -  dzieci z Brzany

14.00  -  15.00  -  młodzież i gimnazjaliści

15.00  -  16.00  -  członkowie Żywego Różańca

16.00  -  17.00  -  członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, Rycerstwo Niepokalanej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

17.00  -  18.00  -  adoracja prywatna

8.      W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 18.00. Złożą się na nią: liturgia światła, liturgia Słowa. liturgia chrzcielna, oraz Msza Święta Wigilii Paschalnej.

9.      W Niedzielę Zmartwychwstania, rezurekcja będzie o godzinie 6.30. Kolejne Msze Święte o godzinie 8.30; 10.00; 11.30 i 17.00. Na procesję zapraszamy mężczyzn do chorągwi i sztandarów, kobiety do feretronów, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe szkół i organizacji działających w parafii, orkiestrę strażacką.

10.    W Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte o godzinie: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 (na tej Mszy Świętej będziemy udzielać sakramentu Chrztu świętego) i 17.00. Zarówno w Wielkanoc jak i w drugi dzień świąteczny nie będzie Mszy Świętej o godzinie 14.00

11.    Zachęcamy do nabycia prasy świątecznej: Gość Niedzielny, Niedziela,

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca w niebie: śp. Wiesława Zawadzka z Bobowej i Mieczysław Bogusz z Bobowej. Ich dusze polecamy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…