DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

31 sierpnia 2014 r.

1.                 Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca sierpnia.

2.                 Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza Święta dla młodzieży szkół średnich i gronem pedagogicznym o godzinie 8.00; zaś dla dzieci szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz nauczycieli i wychowawców będzie celebrowana o godzinie 9.00. Zapraszamy do udziału w tych Mszach Świętych wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

3.                 W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do uczestnictwa w niej dzieci szkolne, młodzież i rodziców. Poświęcimy ją modlitwie o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

4.                 Przypadający jutro 1 września to także bolesna, już 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia mas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Przede wszystkim wychowujmy młode pokolenie do pokoju ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia każdego człowieka.

5.                 W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Godzina Święta po wieczornej Mszy Świętej.

6.                 Przypadający pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie rano o 6.30; dla dzieci szkolnych o godzinie 15.00 i wieczorem o godzinie 18.00.

7.                 W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi, prosząc Ją o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny oraz pokój dla świata. W tym dniu Msza Święta w Brzanie o godzinie 9.00.

8.                 Zapraszamy do spowiedzi:

Dzieci szkół podstawowych w środę od godziny 17.00

Gimnazjalistów w czwartek od godziny 17.00

Dorosłych w piątek od godziny 17.30.

Bardzo prosimy by przychodzić do spowiedzi w wyznaczonym dniu.

9.                 W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek – Błog. Bronisława, dziewica.

w środę – Św. Grzegorz Wielki, papież, wybitny teolog, reformator i doktor Kościoła

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia: zdrowia, pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki ze strony świętych patronów.

10.             W środę o godzinie 16.00, spotkanie formacyjno-liturgiczne dla aspirantów i tych, którzy chcieliby zostać ministrantami. Zaś w piątek o godzinie 17.00 dla wszystkich ministrantów, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie lektorów.

11.             Z prasy katolickiej polecamy do nabycia: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.

12.             Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca w niebie śp. Edward Majcher z Brzany. Jego duszę polećmy miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu…”