TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

14 grudnia 2014 r.

1.                 Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą „Gaudete” – „Radujcie się”, od pierwszych słów na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

2.                 We wtorek po „roratach”, na które zapraszamy codziennie o godzinie 6.15 rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

3.                 W środę wieczorem nowenna do Matki Bożej Bolesnej Nieustającej Pomocy. Poświęcimy ją modlitwie o dobre przygotowanie i godne przeżycie sakramentu pokuty przed uroczystością Bożego Narodzenia.

4.                 Spowiedź parafialna będzie w dniu 23 grudnia (wtorek przed wigilią) w godzinach od 8.30 – 10.00; od 10.30 – 12.00; od 14.00 – 15.30 i od 16 – 17.00.

5.                 Zachęcamy parafian do licznego udziału w „roratach”, nowennie do Dzieciątka Jezus, a także dobremu przygotowaniu się do spowiedzi adwentowej.

6.                 Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie na sprzątanie kościoła i na potrzeby parafialne. Bóg zapłać. Imieniem Parafialnego Oddziału Caritas dziękujemy również za wszelkie dary w naturze z przeznaczeniem ich na świąteczne paczki dla samotnych i rodzin wielodzietnych. Gdyby ktoś zechciał jeszcze wspomóc darami w naturze to można to uczynić w najbliższych dniach, w sklepach gdzie są wystawione kosze Caritasu. Przypominamy, że w kiosku Caritasu można nabywać świece wigilijne, jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, kartki świąteczne, dewocjonalia, a u Sióstr zakonnych są do nabycia opłatki na stół wigilijny.

7.                 Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, dwumiesięcznik „Miłujcie się”, oraz inne tytuły wystawione na stoliku z prasą.

8.                 Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisława Gryzło z Brzany, śp. Władysław Olszewski z Bobowej i śp. Wiktor Chochołowicz z Bobowej. Ich dusze polecamy miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu…”

Burmistrz Bobowej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i świątecznych gości na SPOTKANIE WIGILIJNE, które odbędzie się w dniu 21 grudnia b.r. (tj. niedziela) o godzinie 15.00 na bobowskim rynku. Szczegóły znajdują się na okolicznościowych plakatach.