DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

22  Październik

1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna tydzień misyjny w kościele katolickim. Dziękujemy za ofiary, które przeznaczone są na cele misji świętych.

2.  Dziś rozpoczynamy rekolekcje w naszej parafii. Tylko od dojrzałości każdego z nas zależy czy znajdziemy czas, by w nich uczestniczyć. Godziny nauk są tak rozłożone, że przy odrobinie wysiłku, bez problemu można być codziennie na nauce rekolekcyjnej. Rekolekcje będą przygotowaniem do spowiedzi świętej, która będzie w naszej parafii w najbliższą sobotę. Specjalnie robimy ją w tym dniu, by wszyscy mogli się bez przeszkód wyspowiadać. Nie będziemy spowiadać w inne dni, bo musimy jechać do parafii w dekanacie odrobić posługę księży, którzy przyjadą do nas.

3. Spowiedź będzie w sobotę od godz.10.00-12.00, a po południu o godz. 14.00-15.30 i od godz. 16.00-17.00. W tym dniu różaniec o godz. 17.00 a po nim Msza Święta.

4.  W środę w naszej diecezji wspomnienie św. Jana Pawła II. Nowenna połączona z różańcem o godz. 16.30 a o godz. 17.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji parafialnych. W środę na zakończenie rekolekcji na wszystkich Mszach Świętych będzie składka jako podziękowanie Rekolekcjoniście za posługę w naszej parafii.

5.   W piątek 27 października przypada 19 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby. W tym dniu chcemy uroczyście otworzyć rok pamięci i przygotowania do jubileuszu 20 rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Bardzo was proszę liczny udział w tym dniu najpierw w modlitwie różańcowej, którą w tym dniu wyjątkowo nie będą prowadzić dzieci, ale grupa im. ks. Jana Czuby, a następnie na uroczystą Mszę Świętą o beatyfikację ks. Jana. Takie Msze Święte będą odprawiane w naszym kościele 27 każdego miesiąca. Dziękuję różom różańcowym naszej parafii, że tak pięknie włączyły się w tę modlitwę zamawiając Msze Święte w kolejne miesiące z prośbą o beatyfikacje ks. Jana.

6.   W piątek także o godz. 18.00 odbędzie się „ Procesja Świętych”. Rozpoczęcie przy kościele św. Zofii a zakończenie w kościele parafialnym. Zapraszamy szczególnie młodzież gimnazjalną i szkół średnich. O godz. 19.30 w Korzennej – dekanalne czuwanie młodzieży. Wyjazd z naszej parafii o godz. 18.00. Zapisy u ks. Damiana do czwartku.

7.   W sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów.

8.   W następną niedzielę odpust w naszej parafii ku czci Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00; 9.00; 11.00 suma odpustowa połączona z procesją wokół kościoła i po południu o godz. 17.00. Włączmy się w procesję poprzez przygotowanie chorągwi, feretronów. Zapraszamy też dzieci, SDM, LSO, druhów Strażaków.

9. Gratulujemy wszystkim tym, którzy zostali wybrani do Parafialnej Rady na lata 2017-2022. Dziękujemy za tak dojrzałe podejście wszystkich parafian do tej sprawy. W naszej parafii oddano blisko 800 głosów co świadczy o dużej odpowiedzialności za sprawy parafii.

10. Wszystkim, którzy przeżywają w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego. Zapewniamy ich o modlitwie w czasie nowenny.

11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się.