SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maja 2017 r.

1.     Przeżywamy szósta niedzielę wielkanocną.

2.     W poniedziałek, wtorek i środę obchodzić będziemy dni krzyżowe, czyli doroczne dni modlitw o urodzaje, o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfite plony, aby w naszej Ojczyźnie i na świecie nie brakowało chleba powszedniego. Procesje błagalne będą: w poniedziałek do kapliczki rodziny Czerwieniów; we wtorek do kapliczki rodziny Szumińskich przy ulicy Ks. Jana Czuby; a w środę do kapliczki rodziny Rysiewiczów przy ulicy Ogrodowej. Rozpoczną się o godz. 17.30.

3.     W środę w liturgii kościoła wspomnienie NMP Wspomożycieli Wiernych.

4.     W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską naszej parafii.

5.     W piątek w liturgii kościoła św. Filipa Nereusza. Od godziny 17.00 możliwość adoracji w ciszy, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Święta o godz. 18.00. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego. W tym dniu będziemy się też modlić za wszystkie mamy z naszej parafii z okazji Dnia Matki.

6.     Róże Różańcowe z naszej parafii udają się na ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Wyjazd 2.06 a powrót 3.06. 2017 r. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Warto korzystać. Mogą jechać osoby, które nie należą do róż różańcowych. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.

7.     Jest też organizowany wyjazd autobusowy na koronację MB Fatimskiej w Tarnowie 4 czerwca. Chętne osoby, grupy modlitewne, rodziny mogą się zapisać do przyszłej niedzieli w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8.     Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy: zdrowia, błogosławieństwa Bożego.

9.     Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.