Koncert Kolęd i Pastorałek w Bobowej

opublikowane: 18 sty 2018, 05:21 przez Parafia Bobowa

W dniu 14 stycznia 2018r. w Kościele parafialnym w Bobowej odbył się I Koncert Kolęd i Pastorałek.
Organizatorem wydarzenia była Parafia pw. Wszystkich Świętych w Bobowej.
Podczas wydarzenia wystąpili: Chór Parafialny „Cantate Deo”, Zespół Regionalny działający przy Szkole Muzycznej I stopnia w Bobowej, Zespół „Skrzypki”, Parafialny Zespół Młodzieżowy oraz Gwiazda wieczoru: Zespół Regionalny „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej. Scenariusz wydarzenia opracowała Pani Małgorzata Molendowicz.

„Bóg jest dla wszystkich”- orszak Trzech Króli

opublikowane: 7 sty 2018, 09:49 przez Parafia Bobowa

Od trzech lat w dniu Święta Objawienia Pańskiego (tj. 6 stycznia) potocznie nazywanego Świętem Trzech Króli organizowane jest w Bobowej wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie jakim jest Orszak Trzech Króli. Barwny pochód składający się z aktorów, bractwa rycerskiego, strażaków, orkiestry, kolędników misyjnych oraz przede wszystkim mieszkańców pokonuje trasę od Szkoły Podstawowej do placu przy kościele pw. Wszystkich Świętych.

Kolędowanie w Bobowej!

opublikowane: 6 sty 2018, 06:34 przez Parafia Bobowa

Kolędnicy misyjni

opublikowane: 28 gru 2017, 11:53 przez Parafia Bobowa   [ zaktualizowane 31 gru 2017, 01:25 ]

W drugi dzień oktawy Świąt Bożego Narodzenia, który poświęcony jest wspomnieniu Św. Szczepana pierwszego męczennika odbyło się uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy już po raz 25-ty kolędują w diecezji tarnowskiej na rzecz misji. W tym roku wsparcie z Polski trafi do Syrii i Libanu.

Wizyta duszpasterska

opublikowane: 25 gru 2017, 09:49 przez Parafia Bobowa   [ zaktualizowane ]

Kapłan

Rejon

22 stycznia/

Ks. Jarosław

Katanówki (I) od pani Wojtaczka (91) do pana Ormiańskiego (73)

Ks. Damian

Część Ul. Ks. J. Czuby i Ogrodowa od państwa Siedlarz (Ks. J. Czuby 2) do państwa Rysiewicz (Ogrodowa 14 a)

23 stycznia/ wtorek

Ks. Jarosław

Grochowa (I) od państwa Job (Groch. 17) do państwa Łukasik (Akacjowa 3)

Ks. Damian

Ul. Ks. Jana Czuby nry parzyste od państwa Welsandt (52) do państwa Gucwa (12)

24 stycznia/ środa

Ks. Damian

Ul. Ks. Jana Czuby nry nieparzyste od pana Walickiego (35) do państwa Bogusz (7)

25 stycznia/ czwartek

Ks. Damian

Ul. Widok od państwa Ziobrowskich (17) do państwa Pres (1)

26 stycznia/

Ks. Damian

Ul. Piekarska i Topolowa od pani Bogusz (Piekarska 23) do państwa Cieśla (Topolowa 15)

Wigilia w niedzielę - co zrobić z postem?

opublikowane: 22 gru 2017, 04:47 przez Parafia Bobowa   [ zaktualizowane 22 gru 2017, 04:48 ]

Czy w związku z tym, że Wigilia przypada w niedzielę, katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych?

Pierwszą sprawą, którą należy podkreślić, jest fakt, że przepisy kościelne nie nakładają na wiernych obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wigilię Bożego Narodzenia. Post wigilijny bierze się raczej z tradycji. Jest to jednak zwyczaj stosowany powszechnie w Polsce i wynika z przygotowywania się do ważnych duchowych wydarzeń poprzez praktyki ascetyczne i pokutne. Należy jednak pamiętać, że jego złamanie nie skutkuje grzechem.

Nawet gdyby post wigilijny wynikał z przepisów kościelnych, sytuacja, gdy Wigilia wypada w niedzielę, znosiłaby ten post, bo niedziela jako święto zmartwychwstania Pana Jezusa znosi wszelkie posty.

Pomimo tego, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w Wigilię Bożego Narodzenia nie jest naszym obowiązkiem, zachęca się wiernych, by dotrzymać tej tradycji, traktując ją jako element osobistej ascezy na drodze przygotowania do święta Narodzenia Pańskiego.

Kiermasz świąteczny

opublikowane: 22 gru 2017, 04:47 przez Parafia Bobowa   [ zaktualizowane 31 gru 2017, 01:35 ]

10 grudnia Dziewczęca Służba Maryjna z naszej parafii organizowała kiermasz świąteczny. Dziewczęta rozprowadzały stroiki i kartki świąteczne, które wcześniej samodzielnie wykonały pod okiem opiekunek. Dochód ze sprzedaży kartek przeznaczony był na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Jerozolimie, natomiast dochód ze stroików na działalność grupy. Dziękujemy parafianom za zrozumienie i włączenie się w akcje.

Z wizytą w szpitalu

opublikowane: 22 gru 2017, 04:46 przez Parafia Bobowa

Dania 5 XII 2017 r. Dziewczęcą Służba Maryjna odwiedziła oddział pediatryczny Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach. Celem wizyty było spotkanie małych pacjentów ze św. Mikołajem. Dziewczęta z grupy parafialnej przygotowały krótkie przedstawienie, które umiliło czas oczekiwania dzieci na przybycie św. Mikołaja. Św. Mikołaj, w którego wcieliła się i brawurowo odegrała jedna z dziewcząt, wręczył prezenty,  do których zakupu przyczyniła się w dużej mierze Gmina Bobowa.

Spotkanie z Mikołajem

opublikowane: 16 gru 2017, 10:39 przez Parafia Bobowa   [ zaktualizowane 16 gru 2017, 11:43 ]

Dnia 6 grudnia 2017 roku naszą wspólnotę
 parafialną odwiedził szczególny gość - Święty Mikołaj. Dostojny gość wręczył słodkie podarunki Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Scholi Dziecięcej i Młodzieżowej, Grupie Teatralnej i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Miły zaskoczeniem było pojawienie się św. Mikołaja pod koniec Rorat w kościele gdzie każdemu wiernemu zgromadzonemu na wieczornej Mszy Świętej wręczył słodkość. Dziękujemy św. Mikołajowi za jego przybycie do naszej wspólnoty parafialnej.

Niepokalana moja Mamo - Roraty 2017

opublikowane: 5 gru 2017, 12:32 przez Parafia Bobowa   [ zaktualizowane 5 gru 2017, 22:42 ]

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym pięknym nabożeństwie.
Msza Święta Roratnia odprawiana jest codziennie o 17.00.
Dzieci prosimy, aby przynosiły ze sobą lampiony.

Poniżej znajdują się piosenki, które będziemy śpiewać na Roratach w tym roku: