W dniach 2 i 3 czerwca 2017 r. udała się z naszej parafii do Częstochowy grupa 46 osób, należących do Róż Żywego Różańca na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Był to pierwszy taki wyjazd z naszej parafii. Pielgrzymka odbywała się pod hasłem "Idźmy i głośmy jak Maryja".
Z Bobowej wyjechaliśmy o godz. 15-tej. W piątek 2 czerwca byliśmy w kaplicy cudownego obrazu na Apelu Jasnogórskim, następnie uczestniczyliśmy w czuwaniu do godz. 23.00, po czuwaniu była Msza św., po której udaliśmy się na spoczynek.
Program drugiego dnia przewidywał rozpoczęcie uroczystości przed Szczytem Jasnogórskim o godz. 9-tej, ale większość z nas zerwała się wcześniej, aby odśpiewać Godzinki i być na odsłonięciu cudownego obrazu. Następnie udaliśmy się przed Szczyt Jasnogórski, gdzie można było posłuchać przygotowanego programu słowno-muzycznego, wysłuchać różnych ciekawych wystąpień. O godz.12-tej rozpoczęła się Msza św. której przewodniczył biskup senior Stanisław Nowak. Podczas tej mszy św. został odczytany akt zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Jan Paweł II w Fatimie 13 maja 1982 r.
Udział w tej pielgrzymce był bardzo radosnym przeżyciem, bo serce każdego z nas radowało się, że tworzymy tak wspaniałą wspólnotę, w Pielgrzymce brało udział ok. 15 tysięcy osób z całej Polski. Do Bobowej wróciliśmy wieczorem przepełnieni radością i szczęściem, że mogliśmy się spotkać z naszą najlepszą Matką i Królową. Dziękujemy Panu Bogu za bezpieczną podróż i piękną pogodę podczas pielgrzymki.