2016.08.13 – Instalacja ks. proboszcza Mariana Chełmeckiego

13 sierpnia 2016 r. odbyła się instalacja (liturgiczne wprowadzenie na urząd) nowego proboszcza – ks. dr Mariana Chełmeckiego. W uroczystości wzięło udział ponad dwudziestu księży, rodzina i przyjaciele ks. Mariana, wierni, władze samorządowe, a także przedstawiciele instytucji oraz stowarzyszeń. Obrzędowi wprowadzenia nowego proboszcza przewodniczył ks. dziekan Tadeusz Sajdak.  Najpierw odczytał dekret mianowania ks. Mariana do naszej parafii wydany przez bpa Andrzeja Jeża, a następnie przekazał nowemu proboszczowi klucze do świątyni. Nowy proboszcz odmówił również Credo – Wierzę w Boga – i złożył uroczyście przysięgę wierności sprawowania urzędu proboszcza.

Ks. dr Marian Chełmecki ur. 18.07.1972 r. w Łososinie Dolnej. Szkołę podstawową ukończył w Żmiącej. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. Następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W 1998 r. przyjął święcenia kapłańskie. Pracował 3 lata jako wikariusz w parafii Nowy Sącz – św. Helena, następnie 3 lata w parafii MBNP w Mielcu. W 2004 r. został skierowany na doktoranckie studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła. Po trzech latach w dniu 19 czerwca 2007 r. obronił doktorat w zakresie teologii pastoralnej, na podstawie rozprawy „Współpraca świeckich z prezbiterami w liturgicznej posłudze uświęcania w świetle posoborowego nauczania Kościoła”. Zaraz po studiach pracował jako wikariusz 7 lat w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Następnie pracował 2 lata w Bazylice św. Mikołaja w Bochni. W sierpniu 2016 roku biskup Andrzej Jeż mianował go proboszczem parafii Wszystkich Świętych w Bobowej. Swoje imieniny świętuje 30 kwietnia.